Jak se provádí odjehlování hran?

Odjehlování je forma povrchové úpravy, která zahrnuje čištění hran obrobku a jeho broušení, aby se odstranily otřepy a další zbytkový materiál. Tento proces je nesmírně důležitý pro bezpečnost lidí i pro životnost dalších strojů a zařízení, které spadají pod technologickou závislost na daném objektu. Odstranění kovových otřepů také zaručí dobrou práci namontovaného prvku.

Průmyslová rychloběžná vrata Spedos

Vlivem robotizace a užití kolaborativních robotů dostává průmyslová výroba značnou rychlost. Mnohdy však není technicky možné využívat výrobní linku na plný výkon, protože nějaká komponenta není schopna udržet tak rychlé tempo. Z těchto důvodů dochází k inovacím a výměně sekundárních prvků, například vrat. V efektivním provozu se instalují rychloběžná vrata, která splňují náročné požadavky na provoz.

Oprava betonové podlahy v garáži jedině epoxidem

Slyšeli jste někdy o epoxidu? Zřejmě ano, jedná se jiným názvem o pryskyřici. Věděli jste ale, že našel své využití v průmyslu, a to konkrétně v opravách betonových podlah? Pokud o tomto využití nevíte, čtěte tento článek, buď vás obohatí nebo například motivuje k rekonstrukci podlahy. Významnou výhodou epoxidových podlah je jejich nízká cena, vysoká mechanická i chemická odolnost, dále je možné je opatřit protiskluzovými vsypy nebo je tónovat libovolnými barvami se vzorníku RAL.