Ideální teplota vody v bazénu a ve vířivce

Wellnes, toto slovo ve většině lidí evokuje relaxaci, klid, odpočinek a je také spojeno s prolouženými víkendy v hotelech nebo penzionech. Proč ale nemít svu vlastní wellnes například na zahradě? Jelikož ceny spadly během let hoodně dolů, dnes není problém pořídit kvalitní vířivku za slušný peníz. Právě proto jsem se rozhodl napsat právě tento článek.

Vířivka na zahradu

Bazén, vířivka nebo Swim spa?

Vířivka, neboli wellnes je centrálně ovládanou koupací vana se vstřikovacím systémem s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Díky vířivce můžeme své tělo namasírovat a užít si relax. Na trhu lze sehnat dva základní typy vířivek a to pro sednutí a nebo lehnutí. Nejčastěji se však potkáváme s prvním typem. Vířivku si pořizujeme zejména tehdy, kdy si potřebujeme odpočinout po náročném dni v práci, nebo si užít zábavu s přáteli nebo dětmi. Umístit ji můžete například jako vířivku na zahradu.

Další zajímavou alternativou, pokud nechcete bazén je Swim spa. Jedná se o kombinaci klasické vířivky a plaveckého bazénu v kompaktním rozměru. Určená je snad pro všechny, tedy pro ty, kteří chtějí relaxovat tak i pro ty co si chtějí zaplavat. Plavání je umožněno díky speciálním tryskám s opačným proudem, tj. protiproudem. Ten lze libovolně nastavit. s různou intenzitou, a tak uspokojí snad všechny plavce. Vířivka i Swim spa mají vždy ideálí teplotu, tak jakou požadujete díky centrálnímu ovládacímu panelu.

Vířivka na zahradu

Průvodce výběrem

Klasický bazén jsem v předešlém odstavci záměrně nezmínil, protože jste pochopili, že existují alternativy, které jsou mnohem ekonomičtější. Nákup vířivky nebo Swim spa je výborné rozhodnutí, kterého se však musí důkladně promyslet, proč? Zejména proto, že se jedná o investici. Proto je nutné vybírat z renomovaných výrobců, kteří poskytují servis i záruku. Jedou z takových firem je společnost Hydropool, který má mnohaleté zkušenosti z výrobou vířivek a Swim spa.