Octomilky likvidace: ověřené babské rady

Připadá vám, že je najednou u vás doma více malých mušek, než by vám bylo milé? V tom případě byste s tím měli začít něco dělat. Nálety tohoto drobného hmyzu vás sice neohrožují na životě, zdraví či majetku, ale jen málokdo chce takhle žít.


Na rozdíl od jiných druhů hmyzu jako jsou kupříkladu vosy, sršně, klasické mouchy nebo komáři si v tomto případě příliš nevystačíte s novinami nebo dokonce holýma rukama. Likvidace octomilek tímto způsobem příliš nefunguje, jelikož jsou až příliš malé a mrštné. Naštěstí ale existují způsoby, kterými se jich můžete zbavit. Jsou však méně akční, o to více jsou však sofistikované a často vyžadují i trochu trpělivosti. Ta se vám ale vyplatí.

Jídlo nenechávejte nikdy venku


Základní pravidlem číslo jedna je uklízet jídlo do lednice, respektive do spižírny, a sice nejlépe zabalené. Nahnilé jablko nebo přezrálý banán mohou být pro mušky velkým lákadlem. A nejen, že se ke své potravě sletí z nejbližšího okolí, a to to v hojném počtu, ale zároveň tam nakladou i svá vajíčka. Z těch se za několik málo dní vyklubou nové mušky a už se jich jen tak nezbavíte.
Ještě radši mají ale již načaté jídlo, třeba otevřený jogurt nebo přesnídávku. Sladké totiž milují. Pokud chcete, aby likvidace octomilek fungovala, musíte ze všeho nejdříve zamezit jejich množení, což znamená všechno načaté jídlo buďto schovávat nebo hned dojídat.
Také je vhodné vynášet v pravidelných intervalech smetí. Mohou se totiž vesele množit i v odpadcích a pak jen stačí otevřít víko a máte je všude po bytě.

Umývejte nádobí


S železnou pravidelností byste měli umývat nádobí a nenechávat to až na dobu, kdy se nevleze do dřezu. Zbytky na talíři jsou rovněž velké lákadlo, kterému mušky nedokáží odolat. To samé platí i sklenicích. I ty byste měli po každém použití hned opláchnout pod tekoucí vodou, hlavně, když máte v oblibě sladké nápoje. Likvidace octomilek nemůže být nikdy stoprocentně úspěšná bez dodržování preventivních opatření.