Jak vybrat šicí stroj pro začátečníky?

Baví vás šití a rukou to prostě není ono? Možná už přemýšlíte o tom, že si pořídíte svůj první šicí stroj. Ten umí práci dost ulehčit, ale na začátku můžete mít s ovládáním docela problémy. Proto existují stroje, které jsou speciálně vyrobené pro začátečníky. pár látek sice na začátku zničíte, takže bude lepší, když začnete šít levné látky, ale se správným strojem se budete moct velice rychle přesunout i na dražší.

nitě

 Proč začínat s jednoduchým strojem?

Protože začátečníci nepotřebují milion různých módů šití, stehů a dalších věcí. Nejspíš budete napoprvé rádi, když k sobě nepřišijete něco, co nemáte. Se správným šicím strojem nebudete mít chuť vyhodit z okna stroj a potom sebe, ale postupně se naučíte vše, co  k šití potřbeujete bez zbytečného vztekání. A nezničítek ani moc látek.

Na začátek je nejlepší mechanický šicí stroj. Existují sice modernější stroje, ale ty mají zbytečně moc funkcí. Elektronické také vyžadují občasnou opravu a naladění, což nesjpíš sami nezvládnete. Takto budete mít po koupení lepší mašiny zálohu, abyste se po dobu opravy náhodou nenudili.

šicí stroj

Co by měl začátečnický šicí stroj mít?

  • Vestavěný navlékač nitě – Ušetřete si polovinu šicího času tím, že nebudete navlékat nit ručně. Proč byste to taky dělali, když to stroje umí udělat za vás.
  • Vrchní plnění – Věřte nám, je to pohodlné.
  • Volná ruka – Když budete šít menší věci, bude se vám rozhodně hodit mít volnou ruku na přidržení.

Také si dejte pozor na to, abyste nekupovali ten nejlevnější stroj, který najdete. Ušetříte si spoustu nervů a starostí s opravami.